Jméno:

b i u AA AA \TeX link skrytý text
Anti-spamová kontrola: Kolik je jedna a čtyři? (slovy)
Dotazy týkající se úloh z aktuálních sérií prosím směřuj na e-mail mks (zavináč) mff.cuni.cz.
Pokecrss-icon
<< < 1 2 ... 45 46 > >>
Michal Buráň | 27. 1. 2018 01:15:07
Nenechte si ujít PROMYS Europe:

Call for Applications for PROMYS Europe 2018

PROMYS Europe, a challenging six-week residential summer programme at the University of Oxford, is seeking pre-university students from across Europe who show unusual readiness to think deeply about mathematics, as well as undergraduates who would like to work with them as counsellors. I am writing to ask for your assistance in spreading the word to potentially interested applicants and their teachers.

PROMYS Europe is designed to encourage mathematically ambitious students who are at least 16 to explore the creative world of mathematics. Participants tackle fundamental mathematical questions within a richly stimulating and supportive community of fellow first-year students, returning students, undergraduate counsellors, research mentors, faculty, and visiting mathematicians.

First-year students focus primarily on a series of very challenging problem sets, daily lectures, and exploration projects in Number Theory. There will also be a programme of talks by guest mathematicians and the counsellors, on a wide range of mathematical subjects, as well as courses aimed primarily at students who are returning to PROMYS Europe for a second or third time.

PROMYS Europe is a partnership of Wadham College and the Mathematical Institute at the University of Oxford, the Clay Mathematics Institute, and PROMYS (Program in Mathematics for Young Scientists, founded in Boston in 1989).

The programme is dedicated to the principle that no one should be unable to attend for financial reasons. Most of the cost is covered by the partnership and by generous donations from supporters. In addition, full and partial needs-based financial aid is available, which can cover the fee and travel costs, in part or in full. Counsellors receive a stipend, and are given free meals and accommodation for the duration of the programme.

Applications for counsellors and students are available on the PROMYS Europe website. The closing date for counsellor applications <https://www.promys-europe.org/programme/couns... is 11 February. The closing date for first year students <https://www.promys-europe.org/programme/stude... is 18 March. PROMYS Europe 2018 will run from 15 July to 25 August at the University of Oxford.
Josef Svoboda | 26. 12. 2017 00:50:16
A zapomněl jsem na odkaz :)

https://www.mff.cuni.cz/studium/czv/mimoradne...

Hezké Vánoce a Šťastný nový rok!
Josef Svoboda | 26. 12. 2017 00:42:44
Milí řešitelé,

nudíte se na střední škole? Chcete se učit matiku/fyziku/informatiku pořádně a systematicky? Pak je tu jedna zajímavá možnost!

V rámci mimořádného studia můžete už teď chodit na Matfyz, udělat si tam nějaké předměty (z informatiky, matiky či fyziky) a nechat si je posléze uznat, až tam budete studovat normálně.

Nevýhody: Něco to stojí (5000 kč za semestr), ale možná se to dá prominout v případě dobrého důvodu (kombinace nadání a chudoby). Studium na matfyzu je náročné a nesnadno se slučuje s pravidelnou školní docházkou, je proto asi třeba zařídit si na střední individuální studijní plán. Pro uznání předmětů je navíc potřeba dát je aspoň na dvojku a to může být docela těžké.

Výhody: Studovat na matfyzu je velmi zábavné a zajímavé :) Navíc tímto krokem především šetříte čas - letí víc, než si myslíte, a na Matfyzu Vás ve skutečnosti naučí jen ždibeček toho, co potřebujete, když chcete dělat vědu nebo pracovat v top firmách. Matika, fyzika a informatika jsou na dobré úrovni brutálně konkurenční a v mnoha zemích studenti začínají s výškou mnohem dřív, než v ČR. Bohužel v ČR nemůžete jako ve Francii udělat maturitu po druháku, tak je tu aspoň tato možnost (ale když se ve Francii náhodou ocitnete, můžete si pak nechat maturitu v ČR uznat).

Varování pro řešitele olympiád: Existuje riziko, že takovéto studium může být ve sporu s pravidly mezinárodního matematické olympiády (IMO). Podle mého osobního amatérského právního názoru tomu tak není, protože se nejedná o řádné studium se zápisem, ale nezaručuju, že to budou stejně vidět lidé z olympiády. Cestování do exotických zemí si ale s matikou ještě užijete, až budete jezdit na konference, a hlavní matematická soutěž je věda ;)

Matice zdar,
Pepa Svoboda
madam Verča | org | 30. 11. 2017 00:31:45
Milý příteli,
pojď s PraSátky v pátek a sobotu za týden (8. a 9.) oslavit Vánoce. S prvními nadšenci půjdeme od tří do bazénu a pak se zhruba od šesti přesuneme na koleje do velké klubovny, kde si budeme povídat, hrát deskovky, zpívat koledy a debužírovat na přineseném cukroví :) Kdo chce, může přinést dárek do tomboly, ze které si pak nějaký jiný náhodný odnese. Pro nekolejní umíme zajistit přespání ve více či méně komfortních podmínkách :) V sobotu pak (podle počasí) bude dopoledne frisbee ve Stromovce.

Více info najdete tady: https://mks.mff.cuni.cz/design/hlavni_strana/...
[/link]

Na viděnou se těší E.T., Verča a Anička
Xellos | 20. 10. 2017 18:43:26
Nazdar, aktualne info k TRiKS a tej akcii/sustredku iKSka o ktorej som pisal:

Zajtra zacina dalsia sutaz, ktora bude bezat 2 tyzdne; na vyber sa rata uz len prvych 7 dni. Nektori ucastnici uz dostali pozvanky, ale stale ostava x miest.
Termin samotnej akcie je 30.11.-7.12.

Zaroven sa ospravedlnujem za to, ze v ulohe 67-4 je zadanie chybne.
Namiesto f: Q+ -> R+ by malo byt f: R+ -> R+ a "najdite f(x) pre vsetky x z Q+".
Jan Krejčí | org | 11. 10. 2017 20:22:58
Ahoj,
pojďme si v neděli do Stromovky zasportovat! Předpověď počasí hlásí jasno a teplotu okolo 15. stupňů. Ideální podmínky na frisbee (nebo nějaký jiný sport :~]).

Sraz je ve 14:00 na Dubovém vršku (50.1067 N, 14.4185 E) a pokud vyčerpáme možnosti frisbee, tak se pak přesuneme na koleje a zahrajeme si nějaké deskovky.
Viki | org | 3. 10. 2017 12:39:26
Ahoj Jirko,
odevzdáváš-li řešení elektronicky, tak jsi nám už všechny informace, které bys psal do návratky, zadal přímo do systému. V takovém případě tedy Tvou návratku nepotřebujeme :-)
Jiří Machyán | 2. 10. 2017 22:53:13
Zdravím, chtěl bych se zeptat, pokud posílám své řešení poprvé, měl bych společně s vypracováním poslat i návratku. V případě, že řešení odevzdávám elektronicky, kam mám zaslat již zmíněnou návratku?
E.T. | org | 18. 9. 2017 02:12:49
Oznamujeme, že podzimní soustředění proběhne v termínu 11.11. - 19.11. Už se těšíme!
Xellos | 5. 9. 2017 09:18:14
Na znamost sa dava, ze bezi novy TRiKS http://iksko.org/triks/current.php (a bude ich viac). Rieste!

Okrem toho, ze ide o dobru pripravu na MO, sa bude konat nova akcia iKSka (do konca tohto roka, zhruba tyzden, podobne ako iKS sustredka ale s prednaskami zameranymi na jednu temu) a ucastnici na nu budu vyberani aj podla vysledkov v TRiKS. Konkretne: 10-15 ludi s max. poctom bodov podla vzorca
[body v minulorocnom CK MO]^(3/4) + [body v minulom a tomto rocniku iKS]^(1/2) + [body v TRiKS odteraz]
Štěpán Šimsa | org | 22. 7. 2017 03:59:30
Suprový výsledek, gratuluji! Je to nejlepší výsledek ČR kromě roku 1993 (a třeba v relativním pořadí států je lepší i než tehdy). Samozřejmě škoda těch dvou chybějících bodíků, ale i tak úžasné. Gratulace Pavlovi T. ke zlatu a Pavlovi H. k 4. nejlepšímu řešení úlohy 3 ;). Jste dávači!
Danil | 22. 7. 2017 03:12:59
Zdravíme všechny z Ria!
Je to tady strašně super, bydlíme v luxusním hotelu (trochu horší akorát je, že nás nepouští ven z něj bez guidea), nehledě na to, že je tady "zima", se chodíme pravidelně koupat do moře. Jídlo je taky bezvadné, všichni jsme nadšení hlavně z rýže s fazolemi a místního ovoce. Akorát oficiální exkurze byla brutálně nudná (Marocaná a Boulevard Olímpico), za to jsme dneska sami s guidem vylezli na jeden krásný kopeček.
Jinak dobrá rada do budoucna: nevěřte všemu, co se píše v diskuzích na AoPS :D
Skončili 14. ze všech zemí, naše počty bodů jsou:
Pavel T.: 28
Filip: 24
Pavel H.: 22
Já: 18
Šachista: 17
Martin: 13
Hranice na medaile byly zvěřejněny před chvílí, je to 16 na bronz, 19 na stříbro a 25 na zlato (takže dvě medaile těsně o bod, ale pořád lepší než loni). Po prvním dni to ovšem vypadalo mnohem lépe, protože jsme na tom třeba byli lépe než Rusko, ale potom přišla geometrie a šlo to všechno do háje...
Tak se všichni mějte pěkně, užívejte si prázdnin a na některé z vás se těším příští rok na IMO v Rumunsku ;)
D.
P. S.: Kdyby byl zájem, můžu sem dát úlohy v češtině, když tak napište.
P. P. S.: Martina porazila Uganda...
Ondra | 20. 7. 2017 22:22:01
Ahojte, nějaké info z Ria? Podle diskuze na AoPS https://artofproblemsolving.com/community/c6h... to nevypadá úplně dobře...
David Hruška | org | 18. 7. 2017 03:10:28
Olá para Rio de Janeiro :-)
Přejeme na zítra hodně štěstí a jsme zvědaví na zážitky, úlohy a vaše výsledky! Hlavně choďte během soutěže dost často na záchod a neřešte celou dobu jedničku :-)
Lenka | 13. 7. 2017 00:01:36
Ahoj,

pojďte ve středu (19.7.) do Stromovky. Sraz v 9.00 na Dubovém vršku (50.1067 N, 14.4185 E). Zahrajeme frisbee nebo fotbal, pokecáme a až budeme mít hlad, tak můžeme zajít na něco na zub. A po něčem na zub můžeme zajít do jumpareny, kde je spoustu trampolín a vůbec.

Lenka
Tomáš Novotný | org | 20. 5. 2017 15:43:22
Ahoj Evžene,
pokud se nepletu, řešitelé nemají po registraci možnost přímo měnit jimi zadané údaje (jednak se to nedá zneužít, druhak implementace kvůli poměru práce/využitelnost není prioritou, neboť takových případů jsou jednotky ročně). Nicméně pokud potřebuješ cokoli změnit (adresu, školu, jméno, atd.), pošli nám to mailem a my to upravíme.

Za orgy zdraví
Tomáš
Jan Krejčí | org | 20. 5. 2017 00:24:56
Ahoj,
nevíš, co s načatým víkendem? Přijď si v neděli v jednu s orgy (a snad i dalšími účastníky) zahrát frisbee! Sraz je ve Stromovce na Dubovém vršku (50.1067 N, 14.4185 E).

Mějte se,
H.
Evžen Wybitul | 18. 5. 2017 22:25:38
Ahoj, chtěl bych se zeptat, jak si můžu upravit svůj account tady na webu. Chtěl bych si přidat školu, ale ať se snažím sebevíc, žádný takový odkaz tu nevidím.
Jakub Löwit | org | 9. 3. 2017 01:06:35
Ahoj,
slavnostně oznamujeme, že jarní soustředění proběhne 15.4. - 23.4. Přitom se omlouváme za mírné čekání, které tuto informaci provázelo.
Na všechny účastníky se těšíme! :)
Michal | 6. 3. 2017 20:39:53
Ahoj, chtěl bych se přimluvit za odtajnění termínu soustředění :-)
<< < 1 2 ... 45 46 > >>

Kontakt

email mks (zavináč) mff.cuni.cz
pošta Korespondenční seminář
KAM MFF UK
Malostranské náměstí 25
118 00   Praha 1

Organizátoři

mff

Matematický korespondenční seminář je organizovaný studenty Matematicko-fyzikální fakulty UK pod záštitou Informatického ústavu UK a Oddělení pro vnější vztahy a propagaci UK.

Partneři

pix