4. Íránská geometrická olympiáda v Praze

Íránská geometrická olympiáda (IGO) je soutěž pro žáky základních a středních škol z celého světa – minulý rok se zúčastnili soutěžící z více než třiceti zemí, tento rok se účastní dokonce více než 40 zemí. Už druhým rokem se IGO koná i v České Republice.

IGO je matematická soutěž, kde soutěžící řeší během čtyř a půl hodiny pět příkladů z geometrie, každý za osm bodů. Obtížnost úloh je odstupňovaná podle čtyř věkových kategorií:

  • Mladší: 7. a 8. třída ZŠ nebo odpovídající třídy gymnázií
  • Střední: 9. třída ZŠ, nebo kvarta a 1. ročník SŠ
  • Starší: 2. a 3. ročník SŠ
  • Otevřená: bez omezení věku
Srdečně tedy zveme všechny se zájmem o geometrii. Pro bližší představu o soutěži se můžete podívat na mezinárodní stránky soutěže, kde mimo jiné naleznete zadání a řešení minulých ročníků.

Výsledky

IGO 2017 bylo opraveno a vyhodnoceno. Výsledky najdete zde. Všem řešitelům blahopřejeme a děkujeme za účast!

Pražské kolo

Soutěž se uskuteční ve čtvrtek 7.9. v budově MFF UK na Karlově v posluchárně M1 (mapa). Posluchárna se nachází vlevo ve druhém patře (číslujeme od 0). Soutěžit začneme v 9:00, proto je vhodné přijít mezi 8:30 a 8:45, abyste pozdním příchodem nerušili ostatní soutěžící.

Pokud plánujete dorazit, poprosili bychom vás o vyplnění registračního formuláře, abychom s vámi počítali a připravili dostatečný počet zadání každé kategorie.

Opavské kolo

Stejně jako loni se i letos bude IGO pořádat i v Opavě. Zájemci prosím pište paní Kopfové na mail . . @ . math slu cz Jana Kopfova.

FAQ

V jakém jazyce se bude konat soutěž?
Celá soutěž (zadání i řešení) bude probíhat v češtině. Můžete být tedy klidní, íránsky se kvůli geometrii učit nemusíte :)

Proč jsou stránky IGO na stránkách Matematického korespondenčního semináře?
Organizátoři MKS pro vás připravují mimo jiné i české kolo IGO. Samozřejmě budeme rádi, pokud se pokusíte zapojit do korespondenčního semináře, ale určitě to není podmínkou.

Nenašel jsem tu odpověď na svůj dotaz. Kam se mohu obrátit?
Své dotazy prosím směřujte na e-mail . @ . gmail com jakub lowit.

Minulé ročníky v České Republice

Ročník 2016

V roce 2016 se soutěže IGO v ČR zúčastnilo celkem 48 soutěžících v Praze a Opavě. Všem účastníkům děkujeme a doufáme, že se uvidíme zase příští rok. IGO se rozšířilo i po světě - letošní ročník proběhl v 31 zemích a zúčastnilo se ho celkem 2500 účastníků.

Výsledky 2016

Mezinárodní výsledky 2016 (z každé země jsou započítaní čtyři nejúspěšnější řešitelé v kategorii)

Zadání 2016 (česky)

Zadání a řešení 2016 (anglicky)

Kontakt

email mks (zavináč) mff.cuni.cz
pošta Korespondenční seminář
KAM MFF UK
Malostranské náměstí 25
118 00   Praha 1

Organizátoři

mff

Matematický korespondenční seminář je organizovaný studenty Matematicko-fyzikální fakulty UK pod záštitou Informatického ústavu UK a Oddělení pro vnější vztahy a propagaci UK.

Partneři

pix