Íránská geometrická olympiáda v Praze

Íránská geometrická olympiáda (IGO) je soutěž pro žáky základních a středních škol, kteří mají zájem o geometrii. Letos poprvé je možnost si tuto soutěž, které se loni zúčastnilo 25 států, vyzkoušet i v České Republice.

IGO je matematická soutěž, kde soutěžící řeší během čtyř a půl hodiny pět příkladů z geometrie, každý za osm bodů. Obtížnost úloh je odstupňovaná podle čtyř věkových kategorií:

  • Mladší: 7. a 8. třída ZŠ nebo odpovídající třídy gymnázií
  • Střední: 9. třída ZŠ nebo kvarta a 1. ročník SŠ
  • Starší: 2. a 3. ročník SŠ
  • Otevřená: bez omezení věku
Pro bližší představu, jaký typ úloh vás na soutěži čeká, se můžete podívat na mezinárodní stránky soutěže, kde mimo jiné naleznete archiv příkladů z minulých dvou ročníků.

Ročník 2016

V roce 2016 se soutěže IGO v ČR zúčastnilo celkem 48 soutěžících v Praze a Opavě. Všem účastníkům děkujeme a doufáme, že se uvidíme zase příští rok. IGO se rozšířilo i po světě - letošní ročník proběhl v 31 zemích a zúčastnilo se ho celkem 2500 účastníků.

Výsledky 2016

Mezinárodní výsledky 2016 (z každé země jsou započítaní čtyři nejúspěšnější řešitelé v kategorii)

Zadání 2016 (česky)

Zadání a řešení 2016 (anglicky)

Pražské kolo

Soutěž se uskuteční ve čtvrtek 8.9. v budově MFF UK na Malostranském náměstí v posluchárně S9 (mapa). Vchod do budovy je z jižní strany budovy, posluchárna je ve druhém patře. Soutěžit začneme v 10:00, proto je vhodné přijít mezi 9:00 a 9:45, abyste pozdním příchodem nerušili ostatní soutěžící.

Pokud plánujete dorazit, poprosili bychom vás o vyplnění registračního formuláře, abychom nachystali dostatečný počet zadání každé kategorie.

Opavské kolo

NOVINKA: Pokud to máte do Prahy daleko, tak bude možné se soutěže zúčastnit také na Mendlově Gymnáziu v Opavě. Datum a čas konání bude stejný jako v Praze. Pro bližší informace o Opavském kole prosím kontaktujte paní Kopfovou na e-mailu jana.kopfova ZAVINUTEC math.slu.cz

FAQ

V jakém jazyce se bude konat soutěž?
Celá soutěž (zadání i řešení) bude probíhat v češtině. Můžete být tedy klidní, íránsky se kvůli geometrii učit nemusíte :)

Proč jsou stránky IGO na stránkách Matematického korespondenčního semináře?
Organizátoři MKS pro vás připravují mimo jiné i české kolo IGO. Samozřejmě budeme rádi, pokud se pokusíte zapojit do korespondenčního semináře, ale určitě to není podmínkou.

Nenašel jsem tu odpověď na svůj dotaz. Kam se mohu obrátit?
Své dotazy prosím směřujte na e-mail mtopfer ZAVINUTEC gmail.com

Kontakt

email mks (zavináč) mff.cuni.cz
pošta Korespondenční seminář
KAM MFF UK
Malostranské náměstí 25
118 00   Praha 1

Organizátoři

mff

Matematický korespondenční seminář je organizovaný studenty Matematicko-fyzikální fakulty UK pod záštitou Informatického ústavu UK a Oddělení pro vnější vztahy a propagaci UK.

Partneři

pix