Nahoru:

Knihovna: Shodná a podobná zobrazení, kruhová inverze

Články v této kategorii:

Geometrická zobrazeníPDF(85KB) PNG
Zobrazení jsou zde podána v naučné formě, kdy se pomocí intuitivních tvrzení dozvíte fakty, které platí, a pomocí za nimi následujících cvičení si je zažijete. S předurčením poctivě řešit vystavená cvičení text důkladně naučí čtenáře, jak využívat geometrických zobrazení a na konci si může nabyté dovednosti vyzkoušet na opradu těžkých úlohách.
Zdroj: sborníkAutor: Franta KonopeckýDatum: 2006 Ramzová
Kruhová inverzePDF(63KB) PNG
Přednáška jednoduše a na mnoha lehkých příkladech vysvětluje základní vlastnosti kruhové inverze a následně ukazuje její využití v úlohách široké škály obtížnosti.
Zdroj: sborníkAutor: Kenny RolínekDatum: 2007 Hutisko-Solanec
Kruhová inverzePDF(124KB) PNG
Příspěvek seznamuje se základními vlastnostmi kruhové inverze a na úlohách ze světových soutěží ilustruje, kdy je vhodné inverzi při řešení použít.
Zdroj: sborníkAutor: Pepa TkadlecDatum: 2011 Blansko-Obůrka
Kruhová InverzePDF(62KB) PNG
V příspěvku je zadavena kruhová inverze, jsou zmíněny nějaké její základní vlastnosti. Nakonec následují příklady na kruhovou inverzi.
Zdroj: sborníkAutor: Martin Tancer
Kruhová InverzePDF(17KB) PNG
Článek se zabývá kruhovou inverzí jako metodou k řešení některých (konstrukčních i jiných) planimetrických úloh. Uvádí definici a zkoumá základní vlastnosti kruhové inverze. Z aplikací jsou zmíněny Appoloniovy úlohy a Ptolemaiova nerovnost. Článek obsahuje 9 příkladů k samostatnému řešení.
Zdroj: kroužekAutor: Pavel Podbrdský
Kružnicová inverziaPDF(78KB) PNG
Prednáška je určená hlavne pre tých, čo o kružnicovej inverzii ešte nepočuli. Cieľom prednášky je oboznámiť poslucháča so základnými vlastnosťami kružnicovej inverzie a ponúknuť mu „nový nástroj“ na riešenie geometrických úloh, ktorého použitie si následne môže vyskúšať na príkladoch.
Zdroj: sborníkAutor: Viktor SzabadosDatum: 2012 Domašov
Shodná zobrazeníPDF(48KB) PNG
Geometrické vlastnosti shodných zobrazení v rovině a příklady na ně.
Zdroj: sborníkAutor: Martin TancerDatum: 2004 Oldřichov
Spirální podobnostPDF(188KB) PNG
Obsáhlý a souhrnný elaborát o spirální podobnosti (tj. složení stejnolehlosti a otočení), určený jednak jako ucelený studijní materiál využitelný i pro samostudium, druhak jako obsáhlý zdroj příkladů s návody a řešeními. Počet příkladů: 15, počet cvičení: 5, počet tvrzení o spirální podobnosti: 10.
Zdroj: sborníkAutor: Franta KonopeckýDatum: Domaslav 2010
Spirální podobnostPDF(62KB) PNG
Vlastnosti spirální podobnosti a její využití v rozličných úlohách.
Zdroj: sborníkAutor: Tomáš „Šavlík“ PavlíkDatum: 2014 Uhelná Příbram
Těžké príklady na zobrazeníPDF(53KB) PNG
Souhrn obtížných příkladů, na kterých si můžete vyzkoušet svou schopnost řešit geometrické úlohy pomocí zobrazení. Mnohdy se ani jinak než vhodným zobrazením úlohy řešit nedají.
Zdroj: sborníkAutor: Franta KonopeckýDatum: 2007 Rapotín

Kontakt

email mks (zavináč) mff.cuni.cz
pošta Korespondenční seminář
KAM MFF UK
Malostranské náměstí 25
118 00   Praha 1

Organizátoři

mff

Matematický korespondenční seminář je organizovaný studenty Matematicko-fyzikální fakulty UK pod záštitou Informatického ústavu UK a Oddělení pro vnější vztahy a propagaci UK.

Partneři

pix