Anketa

Jaké je Tvé jméno/přezdívka?
Které série Tě letos nejvíce zaujaly? Přísloví a pořekadla Kombinatorické počítání Rovnostranné trojúhelníky Integers
Být, či nebýt Čtverce a krychle Algebra Finální myš-maš
Teorie grup 1 - Moc abstrakce Teorie grup 2 - Procitnutí symetrií Teorie grup 3 - Svoboda pro grupy
Dobré úlohy (Aprílová série)
Oceňuješ povídání k sériím? Ano, dost mi pomáhá vyřešit úlohy.
Ano, dobře mě to uvádí do tématu.
Ano, líbilo by se mi, kdyby bylo častěji.
Většinou mi moc nepomůže.
Ne, jsou tam jen úplné základy.
Jaké pro Tebe bylo řešit anglickou sérii? Super, bylo fajn se přiučit anglicky matematické pojmy.
Dobré, cizojazyčnost mě celkem bavila.
Je mi to jedno.
Radši bych měl(a) všechny série v češtině, ale i tak jsem ji řešil(a).
Neřešil(a) jsem ji kvůli angličtině.
Neřešil(a) jsem ji z jiného důvodu.
Co si myslíš o našem systému přepočítávání získaných bodů za sérii? Je super: mladým, kteří to potřebují, přidává body a těm zkušenějším je bere; tak by to mělo být.
Je OK, a tak moc ho nevnímám.
Koeficient je dobrá věc, ale měl by výsledné pořadí ovlivňovat méně.
Vadí mi, spíše bych uvítal(a) hodnocení čistě podle získaných bodů z příkladů.
Nevím, o přepočítávání bodů se nestarám.
V matematické části chatu se objevovaly po termínech odeslání nápovědy k úlohám. Jaký k nim máš vztah? Jsou super. Využíval(a) jsem je.
Nijak mě nenadchly a moc jsem je nevyužíval(a).
Nevěděl(a) jsem o nich, ale kdybych o nich věděl(a), určitě bych je využíval(a).
Nevěděl(a) jsem o nich, a i kdybych o nich věděl(a), asi bych je nevyužíval(a).
Jaká je Tvá motivace pro řešení semináře? (0 = žádná motivace, 4 = velmi vysoká motivace) Rád(a) jezdím na soustředění nebo bych tam chtěl(a) jet. 0 1 2 3 4 Chci vyhrát nějaké ceny. 0 1 2 3 4 Chci se zlepšit v matematice, protože ji budu mít na vysoké škole. 0 1 2 3 4 Baví mě řešit matematické úlohy. 0 1 2 3 4 Trénuji na MO. 0 1 2 3 4 Přemlouvají mě do toho na škole (nebo jinde). 0 1 2 3 4 Chci, aby mi byly odpuštěny přijímací zkoušky na MFF. 0 1 2 3 4 Může se to hodit (životopis a jiné). 0 1 2 3 4
Které díly seriálu jsi četl(a)? první (Moc abstrakce - definice zobrazení a grupy, podgrupy, Lagrangeova věta, faktorgrupy, homomorfismy a izomorfismy)
druhý (Procitnutí symetrií - automorfismy, symetrické grupy, akce grupy na množině, Čínská zbytková věta, Sylowovy věty)
třetí (Svoboda pro grupy - Abelovské grupy, Cayleygrafy, volné grupy)
První díl seriálu (Moc abstrakce - definice zobrazení a grupy, podgrupy, Lagrangeova věta, faktorgrupy, homomorfismy a izomorfismy) obtížnost: velmi lehké spíš lehké akorát spíš těžké velmi těžké zajímavost: nezáživné, nuda některé pasáže mě zaujaly, ale většinu jsem jen tak pročetl(a) místy skvělé, místy méně po většinu čtení jsem se dobře bavil(a) pecka, dozvěděl(a) jsem se hodně nového srozumitelnost: bylo to pro mě celé nesrozumitelné něco bylo srozumitelné, něco ne (ani po opakovaném čtení) většinou srozumitelné, některé části jsem si ale musel(a) přečíst víckrát / dorozmyslet sám (sama) všechno srozumitelné už při prvním čtení
Druhý díl seriálu (Procitnutí symetrií - automorfismy, symetrické grupy, akce grupy na množině, Čínská zbytková věta, Sylowovy věty) obtížnost: velmi lehké spíš lehké akorát spíš těžké velmi těžké zajímavost: nezáživné, nuda některé pasáže mě zaujaly, ale většinu jsem jen tak pročetl(a) místy skvělé, místy méně po většinu čtení jsem se dobře bavil(a) pecka, dozvěděl(a) jsem se hodně nového srozumitelnost: bylo to pro mě celé nesrozumitelné něco bylo srozumitelné, něco ne (ani po opakovaném čtení) většinou srozumitelné, některé části jsem si ale musel(a) přečíst víckrát / dorozmyslet sám (sama) všechno srozumitelné už na první čtení
Třetí díl seriálu (Svoboda pro grupy - Abelovské grupy, Cayleygrafy, volné grupy) obtížnost: velmi lehké spíš lehké akorát spíš těžké velmi těžké zajímavost: nezáživné, nuda některé pasáže mě zaujaly, ale většinu jsem jen tak pročetl(a) místy skvělé, místy méně po většinu čtení jsem se dobře bavil(a) pecka, dozvěděl(a) jsem se hodně nového srozumitelnost: bylo to pro mě celé nesrozumitelné něco bylo srozumitelné, něco ne (ani po opakovaném čtení) většinou srozumitelné, některé části jsem si ale musel(a) přečíst víckrát / dorozmyslet sám (sama) všechno srozumitelné už na první čtení
Jaké jsou Tvé celkové dojmy z letošního seriálu? Bylo v seriálu dost příkladů, řešených úloh a cvičení? Byly pro Tebe závěrečné úlohy po přečtení seriálu těžké/přiměřené/lehké, či dokonce lehké i bez čtení seriálu?
Kdy a jak ses o našem semináři dozvěděl(a)?
Řešíš i nějaké jiné korespondenční semináře? Jak bys nás s nimi porovnal(a)? Co děláme dobře a co naopak u ostatních funguje lépe?
Vzkazy organizátorům Sem můžeš napsat to, co jsi chtěl(a) napsat výše, ale nebyla příležitost, nebo upřesnit nějakou odpověď. Napadá Tě nějaké téma série nebo seriálu, které bys rád(a) řešil(a)? Čím jsme Tě potěšili, čím zklamali, co bys rád(a) změnil(a) a tak… :)

Kontakt

email mks (zavináč) mff.cuni.cz
pošta Korespondenční seminář
KAM MFF UK
Malostranské náměstí 25
118 00   Praha 1

Organizátoři

mff

Matematický korespondenční seminář je organizovaný studenty Matematicko-fyzikální fakulty UK pod záštitou Informatického ústavu UK a Oddělení pro vnější vztahy a propagaci UK.

Partneři

pix